Jak reklamować się za darmo w Internecie?

Jak się reklamować za darmo w internecie
1 lipca 2019
Jak reklamować się za darmo w Internecie?

Startujesz z biznesem i zależy Ci na tym, żeby klienci się o Tobie dowiedzieli ale nie masz budżetu na reklamę? Nic nie szkodzi. Internet daje ogromne możliwości promowania za darmo. Dlatego podsuwamy kilka pomysłów na to jak samodzielnie promować swój biznes w internecie, za darmo!

Social Media

Najprostszy sposób, żeby pokazać się swoim potencjalnym klientom kim jesteś i co robisz. Założenie firmowego profilu na Instagramie, Facebooku, Linkedinie czy Twitterze nic Cię nie kosztuje – poza czasem, który musisz na to przeznaczyć.

Który z nich wybrać? Na pewno nie wszystkie. Na początek wybierz jeden, góra dwa. Które? To zależy…od tego gdzie jest Twoja grupa docelowa. Jeśli jesteś fotografem albo instruktorem fitness – wejdź w Instagram. Jeżeli zależy Ci na różnorodnej komunikacji, organizowaniu wydarzeń itp. zacznij od Facebooka. A jeśli działasz w branży finansowej – załóż konto na LikedIn.

Założone konto musisz uzupełnić treścią i grafiką. Ale wcale nie oznacza to, że musisz zlecać coś grafikowi. Miało być za darmo więc będzie za darmo – proste grafiki możesz zrobić w systemie Canva. To bezpłatna platforma czy system online pozwalający na tworzenie prostych grafik. W systemie czeka na Ciebie ponad 40 różnych szablonów grafik (zdjęcie w tle na facebooka, format posta na Instagram czy Twittera). Obsługa programu jest naprawdę prosta, poradzi sobie z nią nawet laik, który o robieniu grafiki nie ma pojęcia.

Gdy Twój profil jest już gotowy możesz zacząć prowadzić komunikację, i nawiązywać pierwsze kontakty ze swoimi potencjalnymi klientami.

Blog

Jeśli masz stronę internetową swojej firmy możesz dodać do niej zakładkę Blog. To idealne miejsce do tego, żeby budować pozytywne relacje ze swoimi klientami. Najprostszy sposób to dzielenie się wiedzą. Bez względu na to w jakiej branży działasz dziel się swoim doświadczeniem, pomagaj w rozwiązywaniu problemów, podpowiadaj ciekawe rozwiązania. Blog to również idealne miejsce do tego by dzielić się informacjami z życia firmy i innymi aktualnościami. Nie tylko masz szansę wykreować się na specjalistę w danej dziedzinie, co z pewnością wpłynie na zaufanie do Twojej firmy, ale przy okazji systematycznie budujesz sobie zaplecze pod naturalne pozycjonowanie swojej strony.

Landing Page

Landing page potocznie zwana stroną lądowania to prosta strona nastawiona na jeden konkretny cel. Cele mogą być różne – np. sprzedaż produktu, zostawienie adres e-mail bądź numeru telefonu, pobranie e-booka itp. Na stronie znajduje się niewiele informacji, a wszystkie nastawione są na to by doprowadzić klienta do wykonania tej jednej, określonej akcji.

Jeśli Twoja witryna oparta jest na systemie WordPress landing page możesz stworzyć w prosty sposób dzięki darmowej wtyczce – jest ich kilkanaście.

Jeśli nie Word Press – możesz skorzystać z darmowego programu MailerLite.

Newsletter

Budowanie bazy mailingowej to ważna sprawa, bo e-mail to kolejny kanał, którym możesz za darmo docierać do swoich odbiorców. Możesz wysyłać im newslettery, w których poinformujesz ich np. o nowościach w asortymencie, prześlesz linka do artykułu na blogu czy informacje o promocji. Proste grafiki do mailingu przygotujesz również we wspomnianych wcześniej Canvie lub w Mailer Lite – tu od razu wyślesz je bezpłatnie do bazy nieprzekraczającej 1000 adresów.

Google Maps

Wizytówka w mapach Google to świetne narzędzie, zwłaszcza dla biznesów lokalnych. Jeśli chcesz by Twoi klienci mogli Cię łatwo znaleźć w wyszukiwarce uzupełnij swój profil w serwisie Google Moja Firma. Założenie wpisu również jest całkowicie darmowe. Co ważne wpis możesz potem uzupełniać kolejnymi informacjami, a nawet dodawać zdjęcia czy filmy. Jeśli dodasz tam adres i numer telefonu Twoi klienci będą mogli Cię łatwo znaleźć i skontaktować się z Tobą.

Tematyczne fora internetowe

Twoi klienci szukają rozwiązania różnych problemów na forach internetowych. Warto mieć tam konto, z którego możesz odpowiadać na różne pytania i udzielać porad. W swoim profilu możesz umieścić link do swojej strony dając zainteresowanym osobom możliwość nawiązania kontaktu. Choć samo śledzenie forów i wpisów na blogach może być czasochłonne, to jednak nic Cię nie kosztuje. Możesz dzielić się swoją wiedza budując wizerunek eksperta w swojej dziedzinie.

Mam nadzieję, że te 6 prostych kroków pomoże Ci rozkręcić Twój biznes w Internecie. Jeśli szukasz więcej ciekawych porad na temat marketingu online czytaj nas regularnie.

0 comments