Wiosenne porządki – 7 kroków by odświeżyć swój fan page

Wiosenne porządki - 7 kroków by odświeżyć swój fan page
15 marca 2019
Wiosenne porządki – 7 kroków by odświeżyć swój fan page

Wystarczy, że robi się trochę cieplej, a od razu włącza się opcja „wiosenne porządki”. Dobrze jest czasem nieco uporządkować przestrzeń wokół siebie, a wiosna rzeczywiście wydaje się ku temu dobrą okazją. Dlatego dziś namawiać Cię będę do porządków – ale nie w szafie czy w domu, tylko na Twoim fan page’u. Tu też przyda się lekki powiew świeżości.

Takie sprzątanie poprawi nie tylko Twój nastrój, ale przede wszystkim efektywność Twojej komunikacji.

Zdjęcie w tle i zdjęcie profilowe

Zdjęcie profilowe to najczęściej logo i nazwa firmy, ale nic nie stoi na przeszkodzie żeby nieco je urozmaicić. Dodaj wiosenny motyw, zmień kolor, dodaj logo w nowej odsłonie. Pamiętaj by było odpowiednio duże, bo w komentarzach oraz w  aktualnościach zdjęcie pojawi się w bardzo małym rozmiarze, a wtedy logo będzie niewidoczne.

Fajnym pomysłem – zwłaszcza przy małych biznesach jest wykorzystanie własnego zdjęcia. Dzięki temu firma zyska bardziej „ludzką” twarz, a komunikacja stanie się bardziej osobista.

Zdjęcie w tle – to pierwsza rzecz, którą widzi osoba wchodząca na Twój fan page. Zadbaj o to by znalazły się tam informacje o tym kim jesteś i co robisz. Możesz korzystać z gotowych zdjęć lub materiałów przygotowanych przez grafika. W tym przypadku pamiętaj, by dodać plik w formacie .png, dzięki temu grafika nie straci na jakości. Od jakiegoś czasu można wykorzystać również video w tle profilu – to daje sporo nowych możliwości.

Pamiętaj, że w wersji mobilnej zdjęcie profilowe/film ma inny rozmiar – przygotuj je tak by zarówno na komputerze jak i smartfonie wyświetlało się jak najlepiej.

Jeśli nie chcesz korzystać z grafik, ani gotowych zdjęć na zdjęciu w tle również możesz umieścić zdjęcie – np. pokazując swój zespół.

Opis profilu i dane kontaktowe

Sprawdź opis swojego firmowego profilu i zweryfikuj czy podane tam informacje są aktualne. Może zmieniły się godziny pracy/otwarcia, może zmieniłeś adres, numer telefonu lub e-mail. Zadbaj o to by informacje na Twoim profilu były aktualne. W innym wypadku trudno będzie się z Tobą skontaktować.

Możesz też popracować nad nowym opisem swojego profilu. Jeśli w ostatnim czasie poszerzyłeś działalność, powiększył się Twój zespół lub zrobiłeś coś czym warto się pochwalić – masz ku temu idealną okazję.

Dodaj CTA

Przycisk z wezwaniem do działania znajduje się na samej górze Twojej strony, po prawej stronie zdjęcia w tle. Dlaczego warto mieć go na fan page’u? Bo w prostu sposób umożliwisz swoim odbiorcom wykonanie czynności, na której Ci zależy, skłaniając ich do zapisu do newslettera, kontaktu, przeczytania bloga bądź zakupu produktu.

wiosenne porządki

Odśwież format grafik

Od czasu do czasu warto odświeżyć format grafik, które wrzucasz na swój fan page. Spróbuj wykorzystać inny kolor, nowy motyw np. ramka, inny układ treści i grafiki. Korzystaj z różnych formatów. Posty pionowe, poziome, grafiki z tzw. niespodzianką, posty karuzelowe – to tylko część możliwości. To na pewno wprowadzi trochę świeżości do Twojej komunikacji.

Więcej o formatach postów na Facebooka przeczytasz w tym poście 

Nowe formaty postów

Tu też możesz zrobić coś nowego – jeśli do tej pory cyklicznie publikowałeś np. motywujące cytaty zamień je na coś innego. Na co? W zależności od branży, w której pracujesz mogą to być ciekawe porady, opinie od klientów czy sesja Q&A itp. . Może na  przykład nie nagrywałeś dotąd video – może to dobry moment, żeby zacząć to robić?

Testuj różne możliwości

Media społecznościowe rozwijają się cały czas, pojawiają się nowe funkcje, możliwości – warto jest testować i to szybko – wtedy zawsze masz okazję pokazać coś nowego zanim zrobi to Twoja konkurencja.

Oprócz nowości możesz testować inne godziny i dni publikacji swoich postów – spróbuj zmienić swój dotychczasowy „kalendarz” postowania i zobacz jakie efekty Ci to przyniesie. Być może uda ci się dotrzeć do większej grupy nowych odbiorców.

Statystyki

Znajdziesz w nich wiele przydanych informacji na temat Twoich odbiorców. Jeśli na co dzień nie poświęcasz zbyt wiele czasu na ich analizę to teraz spróbuj mocniej zagłębić się w temat. Dowiesz się kto i kiedy ogląda Twoje posty, z jakich urządzeń korzystają Twoi odbiorcy, które posty budzą największe zaangażowanie. Dzięki temu będziesz mógł jeszcze lepiej prowadzić swoją komunikację.

wiosenne porządki

 

Koniecznie daj znać jak wyglądają wiosenne porządki na Twoim fan page’u.

 

 

0 comments