Wideo marketing – jak zacząć?

wideo
7 lutego 2019
Wideo marketing – jak zacząć?

Do końca 2019 roku wideo będzie najpopularniejszą i najskuteczniejszą formą komunikacji w social mediach. Bo wideo i media społecznościowe to połączenie idealne. Jeśli do tej pory nie próbowałeś – najwyższy czas zacząć. Przeczytaj artykuł i przekonaj się, że to nic trudnego.

Wideo marketing – statystyki

wideo

Jak widzisz zdecydowana większość internautów preferuje wideo. Taka forma pomoże lepiej docierać do Twoich potencjalnych klientów i wspierać proces zakupowy.
Zatem do dzieła!

Wideo marketing – jak zacząć?

Od małych kroków, metodą prób i błędów. Może zabrzmi to jak utarty frazes, ale trening czyni mistrza. Jeśli do tej pory nie nagrywałeś wideo, nie zaczynaj z grubej rury, wrzucając od razu spontanicznego lajfa. Nagraj kilka testowych materiałów i pokaż je najpierw znajomym.
Każda uwaga to dla Ciebie cenna informacja.

Who, what, why?

Zanim zaczniesz nagrywać odpowiedz sobie na trzy zasadnicze pytania:
Do kogo kierujesz swoje materiały? To bardzo ważne, ponieważ od tego zależy styl, w jakim będziesz się komunikował.
Gdy ustalisz swoją grupę docelową zastanów się, o czym będziesz do niej mówił. Nie chodzi tu o to, co Ty chcesz powiedzieć, bardziej o to, co Twoi potencjalni klienci chcą usłyszeć.
Pomyśl, co jest dla nich interesujące, jakich informacji związanych z Twoim produktem lub usługą poszukują, co może ich zainteresować.
Gdy wiesz już, do kogo i co, pomyśl nad tym jak to przekazać. Czy w formie krótkich, spontanicznych filmów, czy może super dopracowanych technicznie dłuższych produkcji.
Możesz robić wywiady, prezentacje produktu, sesje Question and Ask itp.

Czym nagrywać?

Tym, co masz. Telefon to najprostsze narzędzie, bo zajmuje mało miejsca i możesz je zabrać wszędzie ze sobą, a do tego pozwala na nagrywanie naprawdę niezłych jakościowo materiałów. Nagrywając telefonem możesz swój materiał od razu wrzucić na kanały social media.
Możesz też wykorzystać aparat, kamerę, bądź komputer z kamerką internetową.
Bez względu na to, czym będziesz nagrywał, pamiętaj o dobrej jakości dźwięku. Dodatkowy mikrofon będzie super rozwiązaniem.
Dam Ci dwie opcje – tańszą i droższą – obie świetnie się sprawdzą.
– mikrofon Zalman ZM – koszt około 30 zł
– mikrofon Blue Snowball – około 300 zł

Przyda Ci się również statyw i softboxy dla lepszego doświetlenia. Jeśli nie masz na razie budżetu, świetnie sprawdzi się też zwykła, biurkowa lampka. Możesz ją ustawiać na różne sposoby (przed, za sobą, lub na dole uzyskując różne, ciekawe formy doświetlenia).

Formaty filmów

Zasadniczo nie ma jednej słusznej formuły, której możesz się trzymać, dobierając format wideo. Masz do dyspozycji dużo możliwości i każda z nich jest godna uwagi. Poeksperymentuj z różnymi rodzajami filmów i stosuj w swoich przekazach różnorodność.
Jaki jest optymalny czas? Taki, w którym Twoi odbiorcy nie umrą z nudów. Jeśli potrafisz przez pół godziny utrzymać u nich duże zainteresowanie – brawo! Ogólnie przyjmuje się jednak, że wideo nie powinno być zbyt długie.

wideo

Kończ z CTA

Pamiętaj, w jakim celu nagrywasz wideo. Czy chcesz skłonić odbiorców do zakupu, chcesz żeby zapisali się na newsletter, a może po prostu udostępnili materiał znajomym. Zakończ swoje wideo konkretnym wezwaniem do działania.
Powodzenia! I pamiętaj, trening czyni mistrza.
Jeśli szukasz fajnych inspiracji na temat wideo marketingu zajrzyj tutaj.
Zaglądaj do nas, bo w kolejnym artykule pomysły na to o czym nagrywać video.

0 comments