Skąd brać zdjęcia do social mediów?

zdjęcia do social mediów
9 stycznia 2019
Skąd brać zdjęcia do social mediów?

Zdjęcia przyciągają uwagę i …sprzedają. Dodane do tekstu zwiększają jego atrakcyjność. Bez niego trudno wyobrazić sobie komunikację w social mediach. Skąd brać ciekawe i fajne zdjęcia, które zainteresują Twoich odbiorców?

Zdjęcia własne

Chcesz się wyróżnić w social mediach? Twórz własne treści i …własne zdjęcia. To naprawdę nie jest trudne! Telefon z dobrym aparatem (teraz każdy model taki ma) wystarczy, żeby zrobić fajne zdjęcie. Możesz je „poprawić” wykorzystując gotowe narzędzia i filtry na Facebooku i Instagramie. Liczy się pomysł i autentyczność.

Pokaż swoją firmę od kuchni. Dokumentuj codzienną pracę. Przedstaw swój zespół, pokaż co robicie po pracy.

Taka lajfstajlowa, mniej oficjalna strona naprawdę interesuje Twoich odbiorców. W ten sposób możesz pokazać bardziej „ludzką” twarz swojej firmy i ocieplić swój wizerunek. Amatorskie, surowe zdjęcia będą tutaj atutem.

Zatem – stwórz swój styl i nie kopiuj go od innych. No i nie bądź nudziarzem. Odrobina humoru nikomu jeszcze nie zaszkodziła. Rób fajne zdjęcia, baw się fotografią i nie bój się pokazać kim jesteś.

O tym jak zrobić dobre zdjęcie pisaliśmy tutaj.

Profesjonalna sesja

Jeśli potrzebujesz naprawdę dobrych zdjęć, z efektem WOW, dobrą opcją będzie fotograf. Najlepiej taki, który zna specyfikę mediów społecznościowych. Dla różnych formatów reklamowych potrzebować będziesz różnych zdjęć. Najlepiej od razu uczul fotografa do jakich rozmiarów zdjęcie będzie docelowo przycinane. Pamiętaj też, że portale społecznościowe w większości przeglądamy na urządzeniach mobilnych. Planując zdjęcia z fotografem zadbaj o to, by użytkownicy nie mieli problemu z ustaleniem co jest motywem przewodnim zdjęcia.

Banki zdjęć

Choć to bardzo powszechna opcja celowo wspominamy o niej na końcu. Dlaczego?

Zaletą jest na pewno ogromny wybór gotowych zdjęć i grafik. Ich pobranie jest banalnie proste. Są strony na których pobierzesz zdjęcia za free i takie za które musisz zapłacić.

Minusem na pewno jest to, że z banków korzysta bardzo wiele firm i mimo ogromnych zasobów zdarza się, że to samo zdjęcie powtarza się potem w komunikacji różnych podmiotów. Trudno wtedy mówić o byciu oryginalnym.

Zbyt duże przesycenie takimi gotowymi zdjęciami sprawia, że reagujemy na nie coraz większą obojętnością. To wcale nie oznacza, że nie możesz z nich korzystać. Po prostu rób to z umiarem.

Pamiętaj też, że nie każde zdjęcie możesz swobodnie wykorzystać. Jeśli ściągniesz plik obwarowany prawami autorskimi, możesz mieć kłopoty. Nie wszystkie zdjęcia nadają się do wykorzystania komercyjnego. Uczulamy na sprawdzenie, na jakiej licencji jest zdjęcie.

zdjęcia

Zdjęcia to ważny element komunikacji. Poświęć mu odpowiednio dużo czasu, a sam zobaczysz, że to zaprocentuje.

0 comments