Instagram – to już nie działa!

Instagram
6 grudnia 2018
Instagram – to już nie działa!

Instagram rozwija się w błyskawicznym tempie. Nowe funkcje, możliwości – warto je testować, bo to wnosi świeżość do Twojego profilu. Z drugiej strony trzymaj rękę na pulsie i sprawdzaj z jakich funkcji warto jeszcze korzystać, a które kompletnie już nie działają. Mamy dla Ciebie kilka takich przykładów. Chcesz wiedzieć co jest passe na Instagramie? Czytaj dalej.

Spamowe komentarze

Na Instagramie jest ich teraz pełno. Ograniczają się najczęściej do jednego słowa: „superfotka”, „ekstra”, „klasa”. Czasem są to same emotikony. Takie komentarze to najczęściej odpowiedzi botów i …początkujących Instagramowiczów. Jeśli jesteś jednym z nich – proszę Cię nie rób tego. Duża ilość takich komentarzy, zostawiona na innych profilach nie przełoży się ani na większy ani na wartościowy ruch na Twoim koncie. Znajdź profile, które naprawdę Cię interesują i zostawiaj wartościowe i trafne komentarze. W imię zasady mniej, ale lepiej.

Dużo Hashtagów

Pamiętaj, że istnieją tak zwane hashtagi zakazane. Jeśli ich użyjesz Instagram od razu obetnie zasięgi takich postów. Unikaj publikowania tych samych hasztagów przy każdym poście i publikowania tych najbardziej popularnych – jeśli nie są związane z Twoim zdjęciem. Stosuj je z umiarem i dbaj o to by były zawsze tematycznie powiązane z wpisem. Pełna lista zablokowanych hasztagów to ponad 100 tys. haseł. Poniżej najpopularniejsze z nich.

Instagram

Kupowanie

Kupowanie followersów… Może nęcąca jest myśl szybkiego poszybowania w statystykach. Ale wierz mi gra niewarta jest świeczki. Dlaczego? Stracisz zaufanie swoich prawdziwych obserwatorów – jeśli zobaczą, że Twój profil ma np. 10 000 obserwujących, a pod każdym postem jest 4-5 reakcji – domyślą się o co chodzi. Pozbawisz się informacji o swojej grupie docelowej – zamiast zbierać informacje o swoich potencjalnych klientach, ich potrzebach i oczekiwaniach, rozmywasz je kupując fałszywych fanów. Tracisz pieniądze – nie wiesz kto dokładnie będzie Twoim fanem i czy to w ogóle jest człowiek czy automat. Może się zdarzyć, że nagle z twojego konta odpłynie kilka tysięcy obserwujących i …reklamacji raczej nie zgłosisz. Stracisz pieniądze, które mógłbyś wykorzystać na promocję swojego profilu.

Follow i unfollow

Lajk za lajk…To już nie działa. Jeśli chcesz prawdziwego zaangażowania na swoim profilu – daj coś od siebie. Bądź wiarygodny i szczery. Angażuj się w komunikację na profilach, które są dla Ciebie interesujące i gdzie możecie wspólnie czerpać od siebie wiedzę i inspiracje. Zamiast śledzić kto zaczął, a kto przestał Cię obserwować wykorzystaj ten czas na budowanie wartościowych treści na swoim profilu.

Boty

Prowadzenie konta na Instagramie to nie jest 15 minut dziennie. Budowanie wartościowego profilu, zdobywanie zaangażowania i zaufania wymaga dużo czasu i pracy. Nic dziwnego, że pojawia się pokusa, by pójść na łatwiznę i kupić bota, który odwali za Ciebie całą robotę. Uwierz mi – ta droga na skróty Ci się nie opłaci. Pogódź się z tym, że Instagram wymaga dużo czasu i zaangażowania, albo daj sobie z tym spokój.

Trzymaj rękę na pulsie, bądź na bieżąco i przede wszystkim zaglądaj do nas regularnie po więcej newsów o social mediach.

0 comments