Centrum Bezpieczeństwa Google już w Polsce!

google
15 listopada 2018
Centrum Bezpieczeństwa Google już w Polsce!

Jakie informacje gromadzi o Tobie Google i co z nimi robi? Odpowiedź znajdziesz w Centrum Bezpieczeństwa Google. Nowa wersja została już wprowadzona w całej Europie. A od wczoraj jest również dostępna w Polsce.
Nowe Centrum Bezpieczeństwa to przede wszystkim nowe narzędzia i wskazówki. Dzięki nim dowiesz się jak bezpiecznie korzystać z nowych technologii, jakie niebezpieczeństwa czekają na ciebie w sieci i jak skutecznie się przed nimi bronić.
Dla rodziców

W nowym Centrum Bezpieczeństwa jest też sporo przydatnej wiedzy dla rodziców. Znajdziesz tam porady o tym jak rozmawiać ze swoimi dziećmi na temat zagrożeń wynikających z niewłaściwego korzystania z internetu. Dowiesz się jak wytłumaczyć dziecku czym jest cyberprzestępczość, dlaczego nie powinno spędzać zbyt wiele czasu w internecie i dlaczego powinno chronić swą prywatność.

Dowiesz się też jak korzystać z narzędzi takich jak Family Link czy YouTube Kids. Zgodnie z zapowiedzią porady mają pochodzić od cenionych ekspertów ds. bezpieczeństwa dzieci w Internecie.
W nowym Centrum Bezpieczeństwa znajdziesz też wiedzę o tym jakie dane Google gromadzi i w jaki sposób są chronione. Jeśli w trakcie czytania poradnika uznasz, że chcesz zmienić ustawienia na swoim koncie Google możesz to szybko zrobić.

„Pomaganie użytkownikom w zarządzaniu ich prywatnością i bezpieczeństwem jest integralną częścią wszystkiego co robimy. Przez lata stworzyliśmy i stale udoskonalamy wiele narzędzi, dzięki którym korzystając z Google, macie pełną kontrolę nad swoimi danymi”Piotr Zalewski, Communications & Public Affairs Manager, Google.

google

Nie tylko Google

Pomysł na stworzenie przejrzystego portalu o bezpieczeństwie jest bardzo dobry. Zwłaszcza teraz gdy tak dużo mówi się o zagrożeniach płynących z niewłaściwego korzystania z sieci. Ale Google nie jest w tym wypadku prekursorem. Z podobnym pomysłem wystartował Facebook, uruchamiając w połowie roku portal dla młodzieży . Młodzi ludzie mogą się z niego dowiedzieć jak bezpiecznie korzystać z portalu i jak kontrolować swoją prywatność.

Więcej informacji o nowym Centrum Bezpieczeństwa Google znajdziesz tutaj

0 comments