7 angażujących postów na Facebooku

Facebook
2 listopada 2018
7 angażujących postów na Facebooku

Prowadzisz firmowy fan page i  czujesz, że brakuje Ci pomysłów na posty? Nie jesteś jedyny. Wiele osób ma podobny problem. Im dłużej myślisz tym trudniej przychodzi ci coś do głowy, a  potem i tak okazuje się, że na fan page’u panuje cisza, nikt nic nie pisze, nie komentuje. Jak to możliwe, skoro Ty się tak napracowałeś? Mam dziś dla Ciebie kilka sprawdzonych pomysłów na posty, które angażują odbiorców.

Link do wpisu na blogu

Ludzie chętnie zaglądają na bloga, zwłaszcza jeśli mogą tam znaleźć ciekawe informacje i  porady. O  czym pisać? O  wszystkim, co może zainteresować Twoich klientów. Pamiętaj, że to co dla Ciebie jest oczywiste dla nich wcale nie musi takie być. Dziel się swoją wiedzą, a  internauci chętnie będą do Ciebie wracać.

Ankieta

O  co pytać? O  wszystko, chociażby o  to, o  czym napisać kolejny artykuł na bloga. Zaktywizujesz swoich fanów, a  przy okazji masz z  głowy wymyślanie tematu wpisu.

Motywujący cytat

Prowadziliśmy wiele bardzo różnych profili z  różnych branż i  nasze doświadczenie pokazuje, że fajny cytat zawsze dobrze się sprawdza. Po prostu lubimy motywujące treści, chętnie je lajkujemy i  zapamiętujemy.

Ciekawostka z  branży

Podziel się ciekawostką na temat swojego produktu, usługi, swojej firmy. Mogą to być ciekawe informacje z  branży, statystyki itp. Takie posty mogą wzbudzić naprawdę spore zainteresowanie.

Post z  życia firmy

Ludzi naprawdę interesuje to, co dzieje się w Twojej firmie. Nawet jeśli Tobie wydaje się to nudne. Możesz pokazać ważne wydarzenie, udział w  szkoleniu, firmowy wypad lub po prostu zwykły dzień w biurze.

Zespół

Dlaczego warto pokazywać ludzi, z  którymi pracujesz? Przede wszystkim dlatego, że przestajesz być anonimową firmą jakich wiele, stajesz się bardziej wiarygodny, pokazujesz, że za tym co robisz stoją konkretni ludzie z
konkretnymi umiejętnościami.

RTM

Obserwuj to co dzieje się wokół i  wykorzystuj ważne wydarzenia w  komunikacji. Ważne by robić to na bieżąco, nie za 2-3 dni, bo wtedy post nie będzie miał już takie wydźwięku. Świetnie z  RTM radzą sobie Żywiec czy IKEA.

Konkursy

Konkursy nadal świetnie angażują fanów. Stwórz ciekawy konkurs, z  fajnymi nagrodami (fajne, nie znaczy super drogie. Nagrodą może być np. spotkanie z Tobą, darmowe testowanie twojego produktu itp.).

To tylko kilka przykładów. Pamiętaj, że do wyboru masz wiele różnych form. Możesz tworzyć grafiki, zdjęcia, nagrywać materiały video, tworzyć infografiki lub posty tekstowe. Testuj, mieszaj, kombinuj. Najlepiej zapisz albo wydrukuj ten artykuł, żeby wrócić do niego w  przypadku nagłej utraty weny.

0 comments