10 przykładów zakazanych reklam Google

Google AdWords
7 września 2018
10 przykładów zakazanych reklam Google

Google AdWords to narzędzie reklamowe z ogromnym potencjałem. Nic dziwnego, że tak wielu reklamodawców chce by ich reklamy były widoczne w wyszukiwarce. Gigant z Mountain View wprowadza jednak liczne ograniczenia, dzieląc produkty na te całkowicie dozwolone, objęte ograniczeniami lub całkowicie zakazane.

Jeśli jesteś ciekawy czego nie można reklamować w Google AdWords zapraszam do lektury bloga


Chwilówki 
– Google nie wyświetli reklam pożyczek, które należy spłacić w ciągu 30 dni oraz takich, w których stopa oprocentowania jest równa bądź wyższa niż 36%. Ma to na celu uchronić użytkowników przed niekorzystnymi produktami finansowymi. W pełni dozwolone są natomiast reklamy kredytów hipotecznych, samochodowych, studenckich czy konsumpcyjnych.

 


Materiały wybuchowe
– To, że nie zobaczysz w Google AdWords reklam bomb czy broni chemicznej nie powinno dziwić. Poza tymi oczywistymi przypadkami ograniczenia dotyczą także pistoletów na kulki, wiatrówek czy (uwaga!) pistoletów do paintballa! W tym wypadku to naprawdę daleko posunięta ostrożność. Możesz natomiast reklamować części do broni i elementów zwiększających jej bezpieczeństwo.

 


Używki
– Reklamy alkoholu są dozwolone tylko w wybranych krajach (Ich listę znajdziesz tutaj) i pod warunkiem, że są kierowane na osoby pełnoletnie. Nie znajdziesz w Google reklam tytoniu czy e-papierów. To samo dotyczy wszelkich substancji psychoaktywnych, w tym również fajek wodnych czy shisha-barów.

 


Hazard – reklamowanie usług hazardowych jest mocno związane z przepisami prawa lokalnego. Takie reklamy mogą być emitowane na określonych warunkach i nie mogą być kierowane do dzieci. To samo dotyczy reklam społecznościowych gier hazardowych.

 


Brutalne treści
–  ograniczenia dotyczą wszystkich treści, które mogłyby obrazić czyjeś uczucia, są szokujące, brutalne, promują dyskryminację lub przemoc. Ale również treści, które miałby czerpać zysk z reklamy gatunków wymarłych bądź zagrożonych wyginięciem jak np. sprzedaż tygrysów, płetw rekina, kości słoniowej, skóry tygrysa, rogów nosorożca czy tranu z delfina.

 


Usługi zdrowotne – aborcja, antykoncepcja, badania kliniczne czy leki. Niektóre treści są zakazane całkowicie, inne mogą być reklamowane jeśli jest to zgodne z przepisami danego kraju (np. apteki internetowe) i jeśli reklamodawca posiada certyfikat Google.

 


 

Podróbki  produktów – jeśli sprzedajesz fałszywki zapomnij o reklamowaniu się w Google.

 


Nieprawdziwe informacje – wszelkie strony, które wprowadzają użytkownika w błąd bądź mogą go narazić na niebezpieczeństwo. Mogą to być zarówno witryny promujące usługi pisania prac magisterskich, wykonywanie fałszywych dokumentów, jak również strony cudownych preparatów odchudzających gwarantujących utratę 15 kg w tydzień.

 


 

Treści polityczne – ten rodzaj treści jest ograniczony i dopasowany do zasad danego kraju

 

 


Erotyka – wszelkie treści o charakterze erotycznym są przez Google mocno ograniczone. Ich wyświetlanie jest uzależnione od przepisów kraju, w którym reklama jest wyświetlana, wieku użytkownika wpisującego zapytania oraz zgodne z zasadami Google. Całkowicie zabronione są treści o charakterze jednoznacznie seksualnym. W pewnych warunkach Google dopuszcza reklamę serwisów randkowych, klubów ze striptizem czy gadżetów erotycznych.

Niektóre decyzje Google wydają się oczywiste. Inne trudniej zrozumieć. Póki co nie pozostaje nam jednak nic innego jak dostosować się do polityki Google.

Powodzenia!

0 comments