Google Shopping – nowe możliwości dla e-sprzedawców

Google Shopping
30 lipca 2018
Google Shopping – nowe możliwości dla e-sprzedawców

Prowadzisz sklep internetowy? Chcesz szybko pokazać swoje produkty w wyszukiwarce Google? Zależy Ci na tym, żeby w szybki i prosty sposób docierać do nowych klientów? Jeśli odpowiedziałeś tak przynajmniej na jedno z tych pytań to znaczy, że musisz poznać Google Shopping.

Google Shopping – co to jest?

To narzędzie reklamowe dedykowane internetowym sprzedawcom. Dlaczego akurat dla e-commerce? Dlatego, że w szybki i prosty sposób pozwala na pokazanie produktu, którego potencjalny klient szuka w wyszukiwarce.

Google Shopping (inaczej reklamy produktowe bądź kampanie produktowe) to rodzaj kampanii reklamowej w wyszukiwarce Google. Ich działanie jest bardzo podobne do reklam AdWords. Również wyświetlane są w górnej części strony wyszukiwania i również rozliczane są w modelu CPC (czyli za kliknięcia). Jednak dają e-sklepom znacznie więcej możliwości niż reklamy tradycyjne.

Zdjęcie

Nie bez powodu mówi się, że „kupujemy oczami”. Obraz wpływa nie tylko na nasze decyzje zakupowe. Ma też wpływ na klikalność reklam. Według badań wykorzystanie zdjęć w komunikacie reklamowym może zwiększyć współczynnik klikalności nawet o połowę! A kliknięcie to już pierwszy krok w stronę zakupu.

Google Shopping daje możliwość prezentacji produktu przy wykorzystaniu miniaturki zdjęcia. Klient od razu widzi produkt, którego szuka. Jeśli to jest to czego szuka – kliknie w reklamę i trafi do sklepu.

Cena

Kolejny istotny aspekt, który wpływa na decyzje zakupowe. W reklamach produktowych widać nie tylko zdjęcie produktu, ale i jego cenę. Możliwość szybkiego porównania cen w kilku sklepach to duży ukłon w stronę e-konsumentów. Ci sprzedawcy, którzy mają konkurencyjną politykę cenową zwiększają swoje szanse na sprzedaż.

Kierowanie na podstronę z produktem

Klient widział już produkt i cenę, klika więc w reklamę i …zostaje przeniesiony do podstrony, na której może nie tylko poznać szczegółowy opis produktu, ale również dokonać jego zakupu! Prawda, że proste? I skuteczne.

Czy wiesz, że …

Dzięki Google Shopping możesz znacząco zwiększyć swoją widoczność w Google. Jak? Pokaże Ci to na przykładzie. Załóżmy, że prowadzisz sklep z akcesoriami dla biegaczy. Dzięki Google shopping możesz pokazać konkretne modele butów do biegania. Jednocześnie możesz wyświetlić reklamę tekstową na gadżety i akcesoria do biegania. Dzięki temu Twój sklep pojawia się w Google już dwukrotnie.

Jak zacząć?

Google Shopping to naprawdę świetne narzędzie dla internetowych sprzedawców. Mimo to wciąż niewiele właścicieli e-sklepów korzysta z nowego narzędzia. Dlaczego? Być może część zwyczajnie nie wie o istnieniu Google Shopping. Być może nie wiedzą jak przygotować taką kampanię dla swojego sklepu. Jeśli masz podobny problem – chciałbyś wypróbować nowe narzędzie, ale nie wiesz jak – pisz śmiało na hello@vegeshark.com.

0 comments