Funkcja sklepu już dostępna na Instagramie

18 maja 2018
Funkcja sklepu już dostępna na Instagramie

No i doczekaliśmy się. Funkcja sklepu na Instagramie od kilku dni dostępna jest w Polsce. Dzięki oznaczeniu produktów możesz przekierować użytkownika bezpośrednio do Twojego sklepu. Fajnie co?

Oznaczanie produktów jest banalnie proste. Gdyby jednak ktoś miał problem podpowiadamy jak to zrobić.

Jak zacząć

Warunkiem korzystania z nowej funkcji jest posiadanie sklepu na Facebooku. Dodatkowo musisz połączyć profil firmowy na Instagramie z profilem na Facebooku.

W górnej części ekranu na Insta wyświetla się alert – Rozpocznij. Jeśli go nie widzisz wejdź w Ustawienia firmowe na swoim koncie na Instagramie i wybierz opcję Zakupy. Wybierz katalog z produktami z Facebooka, który będzie źródłem produktów i gotowe!

Jeśli nie widzisz opcji Zakupy – nie martw się. Być może trwa jeszcze weryfikacja Twojego konta i funkcja wkrótce będzie dostępna również dla Ciebie.

Oznaczanie produktu na zdjęciach

Zacznij jak zwykle – wybierz zdjęcie, filtr, dodaj opis i hasztagi. Następnie wybierz opcję Oznacz produkty. Wyszukaj nazwę produktu, który chcesz oznaczyć (musisz zamieścić go wcześniej w swoim sklepie na Facebooku) i zatwierdź u góry ekranu. Gotowe!

Na jednym zdjęciu możesz oznaczyć maksymalnie 5 produktów. Gdy dodajesz album ze zdjęciami oznaczonych produktów może być 20.

W postach z pojedynczym zdjęciem możesz usuwać i edytować dodane produkty. Takiej możliwości nie ma w postach z wieloma zdjęciami.

Więcej szczegółowych informacji znajdziesz w Centrum Pomocy

Fajne jest to, że funkcja dostępna jest nie tylko dla nowych postów. Możesz więc oznaczyć produkty na wcześniejszych zdjęciach. Posty kierujące do sklepu oznaczone są charakterystyczną torebeczką, umieszczoną w prawym, górnym rogu zdjęcia.

Dlaczego warto?

Funkcja sklepu dostępna jest w Polsce od kilku dni. Mimo to jeszcze niewiele kont wykorzystuje nowe możliwości na swoim Insta. Tym lepiej! Większa szansa, że zrobisz to jako pierwszy i zostawisz konkurencję daleko w tyle i zwiększysz swoją sprzedaż.

Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z Instagramem i potrzebujesz wsparcia – pisz i dzwoń – mamy w tym już spore doświadczenie i chętnie Ci pomożemy.

0 comments