Firmowy blog – 6 powodów, dla których warto go mieć

21 lipca 2017
Firmowy blog – 6 powodów, dla których warto go mieć

Blog. Każdy z nas zna i obserwuje przynajmniej kilka. Dotyczyć mogą właściwie każdej dziedziny życia. Bardzo popularne są blogi kulinarne, sportowe, modowe, podróżnicze oraz te dotyczące zdrowia, urody czy macierzyństwa.

Tak naprawdę bloga można pisać o wszystkim! Bez względu na to w jakiej pracujesz branży, masz coś ciekawego do powiedzenia i możesz to powiedzieć za pomocą bloga. Mimo że są one teraz tak popularne, nadal niewielu przedsiębiorców wykorzystuje blogi w swoim biznesie. Nie pytaj dlaczego tak jest – o tym innym razem.

Dziś tylko o tym dlaczego warto mieć i prowadzić firmowego bloga.

Buduje relacje

Chcesz być blisko swoich klientów? – prowadź bloga. Chcesz by Cię kochali i mówili jaki jesteś fajny – prowadź bloga… A tak serio – firmowy blog to świetne narzędzie nawiązywania relacji z klientami (obecnymi i potencjalnymi). To kolejny, bardzo ciekawy kanał komunikacji, pozwalający na komentowanie, wyrażanie opinii, zadawanie pytań.

Czyni Cię ekspertem

Zamiast pisać jaki jesteś dobry w tym co robisz – pokaż to. Zamieszczaj ciekawe wpisy o swoich produktach i usługach, nagrywaj video, pokazuj gotowe rozwiązania problemów – jednym słowem dziel się wiedzą. W końcu znasz się na tym lepiej niż inni. Taka wartość w postaci praktycznych informacji pokaże klientom, że znasz się na tym co robisz i że kupując u Ciebie mogą liczyć na fachową pomoc.

Wspiera SEO

Google kocha unikalny, wartościowy content. Systematyczna aktualizacja to dla wyszukiwarki sygnał, że strona rośnie i rozwija się. Tym samym jest wartościowa dla odbiorców, a więc warto promować ją wysoką pozycją w wynikach wyszukiwania.

Zwiększa zasięg

W sieci chętnie dzielimy się tym co nas zaciekawiło. Dobry artykuł, zabawny filmik, poradnik w formie video – dzięki social mediom Twoje treści mogą trafiać do wielu osób, podczas gdy Ty właściwie robisz niewiele. Stajesz się coraz bardziej rozpoznawalny, nowe osoby coraz chętniej zaglądają na Twojego bloga w poszukiwaniu nowych wpisów, dzielą się z kolejnymi znajomymi, ci z kolejnymi i tak dalej i tak dalej.

Wspiera sprzedaż

Prawda jest taka, że ludzie najchętniej kupują od tych, których znają, których lubią, którym ufają. Teraz tylko musisz dać się poznać, pokochać i wzbudzić zaufanie 🙂 Jak to zrobić? Prościzna…
Załóżmy, że prowadzisz sklep z artykułami ogrodniczymi. Na blogu publikujesz ciekawe artykuły na temat roślin, sposobów ich pielęgnacji, nagrywasz filmiki pokazujące jak sadzić, dbać, podlewać, itp. Dajesz tym ludziom swój czas i dzielisz się swoją wiedzą. Jak myślisz – gdy będą musieli kupić rośliny do swojego ogrodu przyjdą do ciebie czy do firmy X – której kompletnie nie znają i o której nic nie wiedzą?

Pomaga się rozwijać

Przygotowując materiały poradnikowe musisz „wejść” w skórę swoich klientów. Musisz spojrzeć na swój produkt z ich perspektywy, zastanowić się jakie mogą mieć z nim problemy, oczekiwania, co może ich niepokoić. Dzięki temu stale udoskonalasz swój biznes, starając się sprostać wymaganiom odbiorców. Możesz pójść o krok dalej i poprosić osoby odwiedzające Twój blog o podpowiedź jakie tematy ich interesują, o czym chcieliby poczytać, czego się dowiedzieć. Nie tylko poznajesz swoich klientów lepiej niż ktokolwiek inny, ale masz z głowy wymyślanie tematów na bloga przez najbliższe kilka miesięcy 😉

Do dzieła!

Jeśli nasz artykuł przekonał Cię do tego, że blog to fajna sprawa i jesteś gotów, by zacząć go prowadzić choćby zaraz, ale… nie wiesz jak się do tego zabrać – nic straconego.

W kolejnym wpisie dotyczącym tego tematu podpowiemy jak przejść od teorii do praktyki. Jeśli nie chcesz czekać i generalnie czujesz, że nie wytrzymiesz – napisz, zadzwoń, wpadnij – obgadamy temat od razu!

0 comments