5 największych zalet reklamy na Facebooku

18 maja 2017
5 największych zalet reklamy na Facebooku

Na początek oczywista oczywistość – Facebook to największy portal społecznościowy na świecie. Tylko w Polsce ma około 16 mln aktywnych użytkowników. Oznacza to, że co trzeci Polak posiada aktywne konto u Marka Zuckerberga i spółki.

Dla większości z nas to medium pozwalające na zawieranie i podtrzymywanie znajomości, ale nie tylko. Standardem staje się posiadanie firmowego fan page’a, a coraz więcej osób docenia również reklamowe możliwości Facebooka, widząc w nim nie tylko narzędzie komunikacji, ale również skuteczne źródło pozyskiwania klientów.

Specjalnie dla Was wybraliśmy i po krótce opisaliśmy 5 najważniejszych zalet reklamy na Facebooku (według naszego rekina). A więc reklama ta jest:

Masowa

Facebook Ads to dobre narzędzie zarówno dla największych, światowych marek, jak i dla małych przedsiębiorców działających lokalnie. Sprawdzi się zarówno w realizacji miękkich celów jak działania PR czy zwiększenie świadomości marki, ale również jako narzędzie sprzedaży, generowania konwersji czy ruchu na stronie. Bez względu na to kim jesteś i jaki cel chcesz osiągnąć – możesz zrobić to dzięki reklamie na Facebooku.

Tania

To jedno z najtańszych, a przy tym najskuteczniejszych narzędzi reklamowych. Koszt dotarcia do 1000 osób to około 10 zł. Niewiele prawda? W dodatku Ty sam ustalasz budżet dzienny lub całościowy, zachowując nad nim pełną kontrolę. Decydujesz też o tym komu i kiedy wyświetlać reklamę – dzięki temu nie tracisz pieniędzy na wyświetlanie reklam osobom niezainteresowanym. Inaczej niż w przypadku reklamy w tv, prasie czy na billboardach, która jest relatywnie droga i różnie bywa z jej skutecznością.

Precyzyjna

Czy wiesz, że w Polsce blokuje się najwięcej reklam internetowych? Niemal co druga reklama nie jest wyświetlana (dane z 2016 r.). Tak więc próba docierania z przekazem marketingowym do wszystkich to strata czasu i pieniędzy. Kluczem jest to, by dotrzeć do tej konkretnej grupy, która będzie zainteresowana Twoim produktem lub usługą. A w Facebook Ads sam określasz grupę docelową i decydujesz komu chcesz pokazać swoją reklamę. Mało tego – możesz dotrzeć do klientów swojej konkurencji. Więc jeśli dobrze znasz swojego klienta, to łatwo odnajdziesz go w twarzoksiążce 🙂

Różnorodna

Różnorodność formatów reklamowych to ogromna zaleta Facebooka. Reklama może mieć postać np. zdjęcia, filmu, czy ruchomego gifa. Możesz promować cały fan page, pojedynczy post lub swoją stronę internetową. Jeśli działasz w branży e-commerce masz możliwość dotarcia do osób, które odwiedziły Twoją stronę, ale nie dokonały zakupu (np. porzuciły koszyk). Dzięki instalacji na stronie krótkiego kodu – pixela możesz ich „namierzyć” i przypomnieć im o niedokończonej transakcji. Wykorzystując remarketing zwiększasz szansę na zamknięcie procesu zakupowego przez Klienta.

Elastyczna

Reklamę możesz modyfikować dowolnie, tak długo aż wynik kampanii będzie zadowalający. Możesz zmieniać treść reklam, grafikę, grupę docelową, godziny i dni ich wyświetlania, itd. Analizując efekty wybierasz parametry, które najlepiej sprawdzają się w Twoim biznesie.

Dlaczego sam fan page to za mało?

Bo nie masz pewności, że publikowane posty trafią do Twojej grupy docelowej. Co z tego, że wkładasz masę czasu w prowadzenie firmowego fan page’a, publikujesz ciekawe posty i wartościowe artykuły skoro Twoi potencjalni klienci mogą tego nie zobaczyć. Według różnych szacunków Twoja treść trafia obecnie organicznie jedynie do ok. 6% fanów. Nie powala, co?
Płatna reklama nie tylko pozwala zwiększać zasięg publikowanych treści, ale przede wszystkim pokazuje je dokładnie tym osobom, które będą nimi zainteresowane.

To nie jest tak, że nie da się prowadzić biznesu na Facebooku bez płatnej reklamy. Nasze doświadczenie pokazuje jednak, że dobrze zaplanowana i zrealizowana kampania może być skutecznym wzmocnieniem działań marketingowych firmy.

0 comments