Subiektywne top 5 tegorocznych reklam świątecznych

22 grudnia 2016
Subiektywne top 5 tegorocznych reklam świątecznych

Mają wzruszać i rozśmieszać. Sprawić, że poczujemy magię Świąt, a przy okazji zachęceni ciekawym przekazem zapamiętamy markę, a może nawet kupimy dany produkt lub usługę.
Reklamy świąteczne, bo o nich mowa co roku budzą ogromne zainteresowanie. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy subiektywne zestawienie 5 najciekawszych tegorocznych reklam świątecznych.

1. Huawei


Dobry spot z prostym przesłaniem – przynajmniej raz w roku odłóż swój smartfon na bok i ciesz się tym co tu i teraz.
Pomysł o tyle ciekawy, że wyłamuje się ze schematu chętnie stosowanego dotąd przez producentów smartfonów i operatorów telefonii komórkowych, w którym starają się oni przekonać wszystkich, że ich produkty i usługi to najlepsze rozwiązanie pozwalające zachować bliski kontakt z rodziną w czasie Świąt.
Tymczasem Huawei idzie w zupełnie inną stronę. Przypomina, że Święta to dla wielu jedna z niewielu okazji w roku, by spędzić czas z rodziną i że warto w tym wyjątkowym dniu odłożyć na bok elektronikę i cieszyć się z bycia razem. Spot bije w sieci rekordy oglądalności, a post z filmem opublikowany na fan page’u zalała fala pozytywnych komentarzy.
Sugerujemy nie tylko obejrzenie spotu w całości, ale także zastosowanie się do rad producenta!

2. Allegro


Kolejna reklama z cyklu wyciskaczy łez. Nawet największym twardzielom łezka zakręci się w oku (poza rekinem, bo nie ma łez).
Spot o sympatycznym staruszku, który postawia nauczyć się angielskiego, by móc porozumieć się ze swoją mieszkającą za granicą wnuczką. Reklama porusza ważny temat migracji młodych rodaków za granicę, a jednocześnie pokazuje, że na naukę nigdy nie jest za późno, zwłaszcza gdy masz tak dużą motywację 🙂
Spot zrobił furorę na całym świecie. Ciekawe co Allegro wymyśli za rok…

3. Heathrow


„Powrót do domu – najlepszy z prezentów” – tak brzmi hasło świątecznej reklamy lotniska Heathrow w Londynie. Kolejny wyciskacz łez i kolejny, w którym wykorzystano postać staruszków – tym razem ukrytych pod postacią pluszowych misiów.
W spocie porównano dziadków do zabłąkanych misiów, dla których podróż do rodziny na Święta może być nie lada wyzwaniem. A przy tym to wielkie wydarzenie, które może być też stresujące. Na szczęście z pomocą przychodzi obsługa lotniska…

4. PornHub


Już o tym wspominaliśmy na fan page’u, ale połączyć reklamę serwisu dla dorosłych z reklamą świąteczną to nie lada wyzwanie. Oni sobie poradzili. Udało im się to zrobić z klasą i ze smakiem. W spocie widzimy ludzi, którzy w okresie świąt są samotni. Pornhub podsuwa pewien pomysł … można się domyślić jaki 🙂

5. Coca-Cola


Na hasło reklama świąteczna pierwsze skojarzenie to właśnie Coca-Cola i kultowa seria reklam z ciężarówką.
Jak co roku przesłanie jest podobne – warto dzielić się radością. Przyznać trzeba, że w tegorocznym spocie zabrakło nieco magii, której zawsze jest wiele w ich spotach, ale i tak daje radę. Okres przedświąteczny bez reklamy Coca-Coli to jak Święta bez Kevina, więc w naszym zestawieniu musi być i Coca-Cola.

A Wam która reklama podoba się najbardziej? Może macie jakieś inne typy? Wpisujcie w komentarzach.

Wesołych Świąt!

0 comments